Size bir telefon kadar yakınız
+90 5464541135

Solunum maskeleri nelere karşı koruma sağlar?

18.08.2020
223 görüntülenme
Solunum maskeleri nelere karşı koruma sağlar?

Solunum maskeleri nelere karşı koruma sağlar?

Toplam sızıntıya ve 0.6 μm’ye kadar olan parçacıkların filtrelenmesine bağlı olarak FFP1, FFP2 ve FFP3 sınıflarında solunum maskeleri çeşitli kirletici yoğunluklarına karşı solunum koruması sunar. Toplam sızıntı filtre nüfuzuna ve ağız ile burun bölgelerindeki sızıntılara göre hesaplanır. uvex solunum maskelerimiz, maskeleri insan anatomisine uyarlayarak bundan kaçınmayı hedefler. Yenilikçi filtre teknolojisi sayesinde solunum direnci en azda tutulabilir ve birden fazla kullanımın ardından filtrede tutulan parçacıklar sebebiyle solunum zorlaşmaz.

.

Solunum maskeleri nasıl çalışır?

Filtreli yüz maskeleri solunabilir toz, duman ve sıvı sise (aerosoller) karşı koruma sağlar ancak buhar ve gazlara karşı koruma sağlamaz. Sınıflandırma sistemi üç FFP sınıfından oluşur. FFP “filtreli yüz maskesi”nin kısaltılmış halidir. Solunum maskesi ağız ile burnu kaplar ve çeşitli filtre malzemelerinden ve maskenin kendisinden oluşur. İşte maruz kalma sınırı değerlerini (OEL) aşan ortamlarda kullanılmaları zorunludur. Bu, soluduğumuz havadaki tozun, dumanın ve/veya aerosolün sağlığa zarar vermeyeceği maksimum yoğunluktur. İhlali durumunda solunum maskeleri takılmalıdır.

Temiz oda maskeleri ne kadar süre kullanılabilir?

Bildiğimiz kadarıyla, bir maskenin değiştirilmeden önce giyilebileceği süreyi öngören bir tavsiye veya uygulama kodu yoktur. Esasen her birey ve her ortam farklıdır, bu nedenle, belirli bir maskenin giyilebileceği süre şartlara bağlıdır ve temiz odayı işleten şirket tarafından değerlendirilmelidir. Fiili uygulamada, bir iş vardiyasındaki düzenli dinlenme molaları nedeniyle maskeler (eldivenlerle birlikte) her iki ile üç saatte bir değiştirileceğinden, bir maskenin giyilebileceği maksimum zaman miktarı sorusu akademik bir nitelik almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.